Urządzamy pokój nastolatka - jakie meble wybrać?

Jak urządzić pokój dla nastolatka? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Stawiają oni przede wszystkim na funkcjonalność. Z kolei młodzież ma już swoje zdanie. Nastolatek chce, aby aranżacja pomieszczenia odzwierciedlała jego osobowość. Zależy mu także ma modnym wystroju, który zrobi wrażenia na jego znajomych. Jakie meble najlepiej więc wybrać?

 

Urządzanie pokoju nastolatka - o czym warto pamiętać?

 

Pierwsza i najważniejsza zasada brzmi: nie wolno urządzać pokoju bez udziału nastolatka! To ważne, aby decyzja o zakupie określonych mebli była wspólna. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że pokój nastolatka powinien spełniać kilka funkcji. Jest to miejsce odpoczynku, w którym powinno znaleźć się wygodne łóżko. W pomieszczeniu nastolatek uczy się i odrabia szkolne zadania. Nie może w nim zabraknąć więc biurka i komfortowego krzesła, jak i regału, na którym zmieszczą się książki i materiały do nauki. Pokój młodzieżowy to również miejsce, gdzie nastolatek spędza czas w pojedynkę lub ze znajomymi - dobrze więc, aby znalazły się w nim kącik poświęcony rozrywce. Może warto pomyśleć o dodatkowym miejscu do siedzenia?

 

Jakie meble wybrać do pokoju młodzieżowego?

 

Aby wybrać odpowiednie meble dla nastolatka, dobrze na początku określić ogólny pomysł na wystrój pokoju. Nastolatkowie preferują nowoczesne aranżacje, a co za tym idzie proste w formie meble młodzieżowe, często w jasnych odcieniach. Można je wówczas łączyć z plakatami, naklejkami ściennymi i różnym kolorem ścian.

 

Nie ma co jednak ukrywać, że nastolatkowe mają problem z zachowaniem ładu i porządku w pokoju. Dlatego meble powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Warto postawić na łóżko z szufladami, do których szybko wrzucić można pościel czy inne tekstylia. Szafa powinna być duża i pojemna. Popularnością cieszą się komody, w których wnętrzu można ukryć ubrania czy inne przedmioty. Nie obędzie się bez regału, który idealnie nadaje się do przechowywania książek i podręczników. Ważne jest także biurko. Należy zadbać o to, aby miało ono pojemny blat. Nastolatek nie raz będzie przy nim korzystał z komputera. Ciekawym pomysłem jest sięgnięcie po półki ścienne, na których można umieścić dekoracje.

 

Meble dla nastolatka w zestawie

 

Nie trzeba wszystkich mebli do pokoju młodzieżowego kompletować samemu. Lepszym rozwiązaniem jest zakup kolekcji, która zapewni harmonijny wystrój pokoju. Na przykład, w naszym salonie meblowym w mieście Żywiec znajdują się gotowe kolekcje mebli, które posiadają motyw przewodni jak np. sport, moda, muzyka czy podróże. Cieszą się one dużą popularnością, ponieważ są nowoczesne, solidne, a zarazem niedrogie. Dają także wiele możliwości aranżacyjnych. Co najważniejsze, wpasowują się one w gusta młodzieży.

 

Wybierając meble dla nastolatki lub nastolatka, warto postawić na prostotę. Pokój młodzieżowy zdecydowanie powinien być na luzie, lepiej więc zapomnieć o masywnych i eleganckich meblach. Młodzież chętnie dekoruje swój pokój poprzez różne plakaty, zdjęcia i nadruki. Prosta aranżacja daje im więc pole do popisu!