Sypialnia z przestrzenią do pracy - jakie meble będą najlepsze do takiego rozwiązania?

Sypialnia powinna służyć jedynie do spania – tak grzmią projektanci wnętrz, znawcy feng shui i specjaliści różnych specjalizacji, których priorytetem jest zadbanie o dobrostan swojego pacjenta. Tymczasem, metraż przeciętnego mieszkania mieszkańca nadwiślańskiego kraju mówi nam: musisz na 50-ciu metrach kwadratowych znaleźć miejsce również na biurko.

 

Sypialnia z biurem - jak ją urządzić?

Po gorączkowych rozmyślaniach i po kilku sesjach przeprojektowywania swojego mieszkania w Simsach lub w aplikacjach do samodzielnego projektowania przestrzeni, pada najczęściej na sypialnię. To właśnie tam trzeba wydzielić miejsce do pracy. Jakie meble wybrać, aby w sypialni, obok dużego łóżka znajdował się też wygodny i nierzucający się w oczy kącik do pracy? Przede wszystkim, oczywiście, będzie to biurko. Niestety, lepiej zrezygnować z wielkiego stołu na "kobyłce", przypominającego wielki stół kreślarski. Zdecydowanie lepiej jest wybrać coś, co będzie można wpasować w kąt: biurko narożne lub prostokątne, wąskie biurko, koniecznie z szufladą pod blatem. Dla tych uporządkowanych, taka szuflada będzie pełniła funkcję podręcznej "torby"/przechowalnika na przybory, które musimy mieć zawsze w zasięgu reki podczas pracy. Dla tych mniej zorganizowanych, szuflada będzie wybawieniem od codziennego porządkowania drobnych przedmiotów. Wystarczy je wszystkie zgarnąć jednym ruchem ręki z blatu i zamknąć w meblu. Pozwoli to oczyścić przestrzeń przed spaniem.

 

Komody, regały i szafki do przechowywania w sypialni z biurem

Porządkowanie przestrzeni, która służy jednocześnie do spania i do pracowania, jest kluczowym nawykiem, który należy w sobie wyrobić decydując się na sypialnię z pracownią. Dlatego, wybierając biurowe meble do sypialni Żywiec, zdecydujmy się lepiej na takie, które mają zamykane szafki. Otwarte półki, z których widoczne są książki, bibeloty, urządzenia elektroniczne i przybory biurowe, wprowadzi chaos do przestrzeni i w dłuższej perspektywie czasu może okazać się na tyle meczące, że trudno będzie nam zasnąć. Zdecydowanie lepiej jest postawić na zamykane regały i na komody z szufladami do przechowywania przedmiotów. Jeśli jednak takie meble do sypialni nie podobają nam się lub trudno nam z różnych względów w taki sposób urządzić sypialnię, warto zdecydować się na przesłonę, którą odgrodzimy przestrzeń sypialnianą od biurowej. Może to być przesuwna, stelażowa kurtyna (bardzo ładnie wyglądają te z abażurowymi lub żaluzjowymi lamelami) lub materiałowa zasłona.

 

Jak oświetlić miejsce do pracy wydzielone z sypialni?

Sypialnia z biurem wymaga również zastosowania specjalnego oświetlenia. Jeśli dotychczas w sypialni mieliśmy jedynie górne oświetlenie z abażurem zmiękczającym światło, teraz już to nie wystarczy. Nad biurkiem powinny znajdować się dodatkowe, punktowe źródła światła. Mogą to być lampki zawieszone nad przestrzenią roboczą, a także jedna lampa stojąca z boku.

 

Fotele i krzesła do biurka do pracy ustawionego w sypialni

Koniecznie należy zadbać również o wygodny fotel, w końcu to właśnie na nim będziemy spędzali kilka godzin dziennie. Bardzo trudną decyzją najczęściej jest ta związana z kupnem biurowego fotela, przypominającego wręcz niekiedy fotel gamingowy do sypialni. Czyli do miejsca, w którym chętniej widzielibyśmy miękki, wygodny fotel. Pewnym kompromisem są meble tapicerowane, wygodne, dobrze wyprofilowane, ale wyglądem nawiązujące do tradycyjnych foteli salonowych. Całkiem udanie w tej kategorii wypadają meble BRW, jeśli chodzi o rozsądną półkę cenową.