Sypialnia w stylu japandi - prosto i komfortowo

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Wnętrze powinno dawać poczucie komfortu i możliwość relaksu po ciężkim dniu w pracy. Szczególnym stylem aranżacji wnętrz jest japandi. Sypialnia urządzona według zaleceń pochodzących z dalekiej Japonii może być bardzo praktyczna i skutecznie przyciągać uwagę zaproszonych gości.

 

Minimalistyczne spokojne wnętrze

Japandi w aranżacji wnętrz wyróżnia się łączeniem elementów różnych stylów. Można w nim znaleźć akcenty skandynawskie i minimalistyczne połączone z praktycznością znaną z kraju kwitnącej wiśni. Styl japandi czerpie jasne i chłodne barwy z krajów północy oraz tworzy przestronne wnętrza wykorzystujące naturalne materiały. Całość dopełniają geometryczne dekoracje wykorzystane bez zbędnego przepychu. Dzięki temu nawet niewielkie pomieszczenia mogą nabrać niebanalnego wyglądu. Japandi to aranżacja budująca spokój i relaks, idealna do urządzania efektownej sypialni.

 

Komfortowe łóżko i eleganckie dodatki

Sypialnię w stylu japandi można urządzić w bardzo prosty sposób. Trzeba tylko przestrzegać kilku zasad tak, aby wnętrze było nastrojowe i praktyczne. Sypialnia japandi to miejsce, gdzie każdy z elementów spełnia nie tylko funkcję dekoracyjną, lecz także użytkową. W szczególności należy zwrócić uwagę na łóżko, które powinno być wykonane z jasnego materiału, najlepiej w odcieniu bieli lub beżu. Można też zastosować duże drewniane łóżko małżeńskie z dużym i dobrze widocznym usłojeniem.

 

W pomieszczeniu nie należy umieszczać zbyt dużej ilość ozdób. Mogą one łączyć pastele i czerń, a także muszą jednoznacznie kojarzyć się z Japonią. Powinny charakteryzować się prostotą i zawierać kontrastową grafikę. Dobrym rozwiązaniem jest również uzupełnienie wnętrza o dodatki wykonane z rattanu.

 

Naturalne i sztuczne oświetlenie

Podczas urządzania sypialni w stylu japandi nie można zapominać o odpowiednim oświetleniu. Zasady stosowane we wnętrzach skandynawskich mówią, że najlepszym rodzajem oświetlenia są promienie słoneczne. Dlatego sypialnia japandi powinna znajdować się w pomieszczeniach z dostępem do dużych okien. Zapewni to rozproszone światło w ciągu dnia. Wieczorem sypialnia będzie natomiast rozświetlona za pomocą wiszących lamp, które nadadzą wnętrzu spokojny i elegancki charakter.

 

Szeroka oferta mebli na rynku

Wysokiej jakości meble do sypialni oferuje nasz sklep meblowy w Żywcu. Świat Mebli to idealne miejsce dla wszystkich miłośników minimalizmu, japońskiej prostoty i elegancji. Sypialnia japandi stworzona przy wykorzystaniu mebli z Żywca to komfort i możliwość użytkowania przez wiele lat. Jest to nowoczesna oferta pozwalająca na stworzenie niezwykłego wnętrza bez ponoszenia nadmiernych kosztów.