Salon w kolorze brązu i beżu - jakie meble i dodatki wybrać?

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Wiele osób wybiera do niego klasyczne barwy, takie jak brąz i beż. Wprowadzają one ciepło i elegancję, bez względu na rozmiar pomieszczenia. Odcienie te można wykorzystywać w różnych stylach aranżacji wnętrz, od tradycyjnych po nowoczesne. Jakie meble i dodatki wybrać, aby w pełni wykorzystać potencjał brązu i beżu? Oto kilka praktycznych wskazówek.

 

Sofa i odpowiedni zestaw mebli

Do eleganckiego salonu utrzymanego w kolorze beżu doskonale pasować będzie brązowa sofa oraz dostosowany do niej zestaw foteli. Bardzo dobrym wyborem będzie sofa ze skóry, która doda klasy do każdego pomieszczenia, a jej trwałość sprawia, że jest to inwestycja na lata. Beż jest neutralną barwą i świetnie komponuje się z innymi kolorami. Warto wybrać brązowe skórzane fotele lub odmiany wykonane z beżowej tkaniny innego rodzaju. Efektownym uzupełnieniem mogą być też fotele z elementami wykonanymi z naturalnego drewna.

 

Nowoczesny stolik kawowy

W każdym salonie przydatny jest także stolik kawowy. Może być to element z ciemnego drewna, takiego jak orzech lub mahoń, który świetnie komponuje się z brązowymi i beżowymi meblami, dodając wnętrzu ciepła. Dla osób preferujących nowoczesny styl dobrą propozycją będzie szklany stolik z elementami w kolorze brązu. Tego rodzaju brązowe meble do salonu mogą być częścią spójnej aranżacji wnętrza lub ciekawą dekoracją, która będzie przyciągać uwagę zaproszonych gości.

 

Szafki i regały do salonu

Salon w kolorze brązu i beżu można uzupełnić za pomocą drewnianych regałów i szafek RTV. Sprawdzą się do przechowywania książek i dekoracji, jednocześnie dodając wnętrzu elegancji. Szafki mogą być utrzymane zarówno w kolorze beżowym, jak i brązowym. Wybór jest w dużej mierze uzależniony od tego, czy domownicy chcą, aby meble komponowały się z całą aranżacją salonu, czy wprowadzały kontrast kolorystyczny. Wiele zależy także od innych dekoracji, na przykład, obrazów, plakatów lub luster umieszczonych na ścianach. W ten sposób można też optycznie powiększyć pomieszczenie o niewielkich rozmiarach.

 

Stylowe i przytulne wnętrze

Salon w kolorze beżu i brązu to przestrzeń pełna ciepła, elegancji i uniwersalności. Wybierając beżowe meble i dodatki, można stworzyć wnętrze, które będzie zarówno stylowe, jak i przytulne. Aby to osiągnąć, należy zestawić ze sobą różne odcienie brązu i beżu z dodatkami, które podkreślą charakter wnętrza. Takie propozycje przedstawia nasz salon meblowy Bielsko Biała, w którym znaleźć można rozbudowaną ofertę meblową. Cały zestaw można wzbogacić o inne akcenty kolorystyczne, które ożywią przestrzeń. Uzyskamy wtedy salon w kolorze brązu i beżu, który będzie cieszył oko i pozostanie funkcjonalny dla wszystkich domowników.