Biel i drewno we wnętrzach - czy dobrze ze sobą współgrają?

Drewno i biel - połączenie idealne?Biel i drewno we wnętrzach bywają nazywane duetem idealnym. W ostatnich latach kuchnia w drewnie i bieli to absolutny hit, podobnie jak salon czy sypialnia. Duet ten optycznie powiększa przestrzeń, a także pozwala nadać wnętrzom nieco cieplejszy charakter. Dlaczego warto się zdecydować na takie właśnie połączenie?

 

W jakich pomieszczeniach biel i drewno prezentują się najlepiej?

 

Zarówno kolor biały, jak i drewno to jedne z najchętniej wykorzystywanych elementów w ostatnich latach. Sięgają po nie projektanci wnętrz oraz właściciele mieszkań, chcący nadać pomieszczeniom nowego, świeżego wyglądu. Mieszkanie w bieli i drewnie zawsze prezentuje się doskonale, bez względu na to, jak dużą powierzchnię mamy do zagospodarowania. Połączenie to sprawdza się zwłaszcza w:

 

  • salonie,
  • kuchni,
  • sypialni,
  • pokoju dziecięcym.

 

Salon w bieli i drewnie wydaje się nieco większy, a dodatkowo jaśniejszy. Będzie on doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą odpocząć, kojąc nerwy i łagodząc napięcie. Tymczasem sypialnia w drewnie i bieli, iście w stylu skandynawskim, pozwala na spokojny i regenerujący sen. Motywy te warto też wykorzystać w pokojach dziecięcych małych rozmiarów oraz w kuchni.

 

Dlaczego połączenie drewna i bieli cieszy się taką popularnością?

 

Jeszcze kilkanaście lat temu meble do salonu czy kuchni w kolorze białym były stosunkowo rzadko spotykane. Panowało przeświadczenie, że trudno je utrzymać w czystości, a dla niektórych stanowiły wręcz relikt lat przeszłych. Dziś jednak chętnie do nich wracamy, wybierając meble laminowane. Zalety mebli kuchennych i salonowych białym z elementami drewnianymi to między innymi:

 

  • harmonia, jaką wprowadzają do wnętrz,
  • optyczne powiększenie całej przestrzeni,
  • rozświetlenie pomieszczeń,
  • wprowadzenie do wnętrz motywów natury.

 

Drewno i biel - połączenie idealne?

 

Meble kuchenne i salonowe z motywami drewnianymi znaleźć można dziś w niemal każdym sklepie meblarskim. Przykładowe aranżacje i inspiracje pokazują, że doskonale sprawdzają się one zarówno na większych, jak i mniejszych powierzchniach. Stosunkowo nowym rozwiązaniem są też łóżka białe z drewnianymi ozdobami, które mogą stanąć zarówno w sypialni, jak i w pokoju gościnnym czy dziecięcym. Salon meblowy Żywiec dostarcza swoim klientom najwyższej jakości produkty w doskonałych cenach. Wpisują się one w aktualnie obowiązujące trendy, zatem w ofercie można znaleźć wiele białych modeli z drewnianymi elementami. Z pewnością ożywią one pomieszczenie, sprawiając, że będzie ono wyglądać estetycznie, niczym z katalogu.